Filtre Torbaları
Kimya ve İlaç Endüstrisinde

Kimya ve ilaç endüstrisinde, yüksek maddi değerleri sebebiyle üretim sürecine geri döndürülmesi gereken tozlar mevcuttur. Geri dönüşümde kullanılan maddeler içlerinde karışık başka hiçbir madde barındırmadığı gibi, bu maddelerin saflıkları da yasal gerekliliklere uygun olmalıdır. Filtre araçları, tüm bu talepleri karşılayabilmek, toz toplama sisteminin gerekliliklerini yerine getirmek, filtrasyon verimliliğini ve ürün saflığında yüksek standartları yakalamak için mükemmel bir şekilde üretilmiştir.

TİPİK ÇALIŞMA KOŞULLARI:

Sıcaklık: Sürekli (°C) 20°C-250°C
  Pik (°C) Kullanılan polimer elyafın max. çalışma sıcaklık seviyesi
Toz:   Kozmetikler, gübre, deterjanlar, ilaç, boyalar
Toz Özellikleri:   Aşındırıcı, kimyasal dirençli, patlayıcı, ince, iri, yapışkan
Toz Kaynağı:   Kurutucu, değirmenler, karıştırıcılar
Zararlı Gazlar:   H2O, NOx, uçucu kimyasal maddeler
Temizleme Süreci:   Jet pulse
Yakıtlar:   Doğal gaz, petrol

KİMYA ve İLAÇ ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARI ÖZELLİKLERİ:

  • Elektrostatik yüklerin boşalması 
  • Yüksek aşınma direnci 
  • Yüksek filtrasyon etkinliği 
  • Yüksek kimyasal dayanıklılık 

KİMYA VE İLAÇ ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİ:

Kimya ve ilaç endüstrilerinde farklı çalışma koşullarına ve gaz akışlarının durumlarına bağlı olarak yüksek ve düşük sıcaklık seviyeleri için ürün yelpazesine dahil tüm needlona®-filtre araçları kullanılabilir. needlona®-filtre araçları, değerli tozları mükemmel ayrıştırma yeteneği ve üretim süreçlerinizin etkinliğini arttırması ile öne çıkar.

Filtre torbaların lif aşınmaya bağlı ürün kontaminasyonu önlemek için, needlona®-Iğneli-Keçeden ya da cam elyaf kumaş'tan yapılan PM-Tec®-Filtre malzemeleri tavsiye ederiz. Lamine bir ePTFE membran pürüzsüz, neredeyse kapalı, lif aşınmaya karşı koruyan bir yüzey olusturur ve böylece ürünleri değiştirirken ürün kontaminasyonu büyük ölçede önlenir.

Patlayıcı tozlar bulunan yerlerde ExCharge®-ürün grubumuzdan needlona®-filtre araçları kullanmanızı tavsiye ederiz. Elektrostatik yükleri güvenli olarak boşaltırlar ve 106ohms'un altında direnç değerlerine ulaşırlar. ExCharge® DEKRA-EXAM GmbH tarafından onaylanmıştır.