Filtre Torbaları
Kömür Kazanlı Enerji Santrallerinde Kullanılan

Kömür kazanlı enerji santralleri, toz toplayıcının gaz akımında güvenli olarak temizlenmesi gereken çok fazla uçan toz oluşturur. Bu sebeple filtre aracının temel önceliği etkin bir toz toplama gerçekleştirme ve zararlı gazların nötürleştirilmesidir. BWF Envirotec size bu uygulamalara ve ihtiyaçlarınıza uygun tasarlanmış filtre araçları sunar.

TİPİK ÇALIŞMA KOŞULLARI:

Sürekli Sıcaklık (°C): 70-220°C
Pik Sıcaklık (°C): Kullanılan polimer elyafın max. çalışma sıcaklık seviyesi
Toz: Uçan tozlar, sorpsiyon tozları
Toz Özellikleri: İnce, pudramsı, bazen aşındırıcı
Toz Kaynağı:

Kuru emilim, akışkan yataklı kömür kazanı, pulverize kömür kazanı, gaz temizleyici, toz sprey filtre reaktörü

Zararlı Gazlar: H2O, NOx, SOx
Temizleme Süreci: Jet Pulse
Yakıtlar: Linyit, kömür

KÖMÜR KAZANLI ENERJİ SANTRALLERİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ ÖZELLİKLERİ:

  • Yüksek aşınma direnci 
  • Yüksek filtrasyon performansı

KÖMÜR KAZANLI ENERJİ SANTRALLERİNDEKİ FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİ:

Poliakrilonitril homopolimer (DT)-, Polifenilen Sülfat (PPS)-, Polyamid (PI)-, Premium Fibre Blend (PFB)- ve Politetrafloroetilen (PTFE)-elyaf ile kömür kazanlı enerji santralleri için özel olarak üretilmiş needlona®-filtre araçları en üst seviyede filtrasyon sağlar.

Her tür uçucu tozun filtrasyonu için MPS®-filtre aracı mevcuttur. MPS®-filtre aracının filtrasyon yüzeyi ne kadar geniş ise, o kadar etkin bir toz ayrıştırması gerçekleşir. Optimal çalışma koşullarında emisyon değerleri yasal limitlerin çok altında kalır.

Bazı çalışma koşulları için, BWF Envirotec farklı bir ürün sunar. Filtre aracında aktif elyaf filtre katmanı olarak adlandırılan ek bir katman bulunur. Filtre aracının ayrıştırma özellikleri CS30® ve CS31® işlemleri ile daha da arttırılabilir.

Needlona®-iğneli keçeden veya cam elyaf kumaştan yapılan PM-Tec® filtre malzemeleri özellikle ince toz filtrasyonu için uygundur. Lamine bir ePTFE membran sayesinde, çok ince toz parçacıklar yüzey üzerinde ayrılır. Böylece PM-Tec®-filtre malzemeleri en düşük toz emisyon limit değerlerini gerçekleştirir.