Filtre Torbaları
Gıda Endüstrisinde

Gıda endüstrisinde filtrasyon işlemleri, sıkı hijyen kuralları ve statik elektrik ile ilgili sıkı yaptırımlar ile ilişkilendirilir. Gıda üretim ve işleme süreçlerinde ürünün saflığının, hijyeninin ve gıda sınıfı kalitesinin dahil olduğu bir filtrasyon sürecinde needlona®-filtre araçları gıda güvenlidir. Ayrıca nemli koşullarda çalışma durumlarında güvenli iletkenlik sağlar.

TİPİK ÇALIŞMA KOŞULLARI:

Sürekli Sıcaklık (°C): 20-150°C
Max. Sıcaklık (°C): Kullanılan polimer elyafın max. çalışma sıcaklığı
Toz: Kahve, kakao, un, süt tozu, şeker, maya tozu
Toz Özellikleri: Aşındırıcı, topaklanan, patlayıcı, ince, yapışkan
Toz Kaynağı: Kurutucu, değirmen, paketleme istasyonu, silo, sprey reaktörü
Zararlı Gazlar:  ------
Temizleme Süreci: Yerinde Temizleme, Jet pulse
Yakıtlar:  ------

GIDA ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ ÖZELLİKLERİ

  • Elektrostatik yük boşaltılması
  • Yüksek aşınma direnci
  • Yerinde temizlenen sistemlere uygun
  • Gıda güvenli
    AB Karar No. 10/2011 Ek IV 'e madde 15 uygunluk beyanı ile yönetmeliğe uygundur

GIDA ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİ:

Polipropülen (PP) ya da Polyester (PE) elyaftan yapılan FoodTec®-filtre araçları düşük sıcaklık değerleriyle genellikle gıda endüstrisinde kullanılır. Onaylanmış filtre araçları gıda güvenlidir ve AB Karar No. 10/2011 Ek IV 'e madde 15 uygunluk beyanı ile yönetmeliğe uygundur.

Ince tozların filtrasyonu için needlona®-iğneli keçeden yapılan tüm PM-Tec®-Filtre malzemeleri, FoodTec®-malzemeler olarak da mevcuttur. Lamine bir ePTFE membran, filtre malzemeye son derece düzgün bir yüzey sağlar. Gıdanın büyük ölçüde lif aşınmasına karşı korunmasını ve oluşan kek yüzeyin bırakılmasını kolaylaştırır.

Elektrostatik yüklenmeye karşı ExCharge®-tasarımını öneriyoruz. ExCharge®-filtre araçlarının iletkenliği içindeki yüksek kaliteli paslanmaz çelik tellerle sağlanır. Gaze işlemi filtre malzemesine pürüzsüz bir yüzey vererek lif aşınmasına karşı koruma sağlar. Bunun yanında gaze işlemi filtre aracından kekleşmiş toz tabakasının uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.