Filtre Torbaları
Çimento, Alçı ve Kireç Endüstrisinde

Ürün kalitesi ve emisyon limitlerine uygunluk çimento, alçı ve kireç endüstrilerinde en temel gerekliliktir. Çimento fırınlarında yüksek ısıda yanma sonucu ortaya çıkan yüksek NOx değerleri sebebiyle doğru filtre ortamının seçimi çok önemlidir. needlona®-filtre araçları çimento, alçı ve kireç endüstrileri için farlkı ve teknik olarak sofistike çözümler sunar.

TİPİK ÇALIŞMA KOŞULLARI:

Sürekli Sıcaklık (°C):        20-250°C
Max. Sıcaklık: (°C): Kullanılan polimer elyafın max. çalışma sıcaklık seviyesi
Toz: Çimento, klinker, kömür, kireç, alçı, farin
Toz Özellikleri: Topaklanan, aşındırıcı, patlayıcı
Toz Kaynağı: Yüksek ısılı fırınlar, klorin baypası, klinker soğutucu, kömür öğütme, değirmen, döner fırın, sprey kurutucu, silo, transfer istasyonları
Zararlı Gazlar: H2O, NOx, SOx, HCl
Temizleme Süreci: Jet pulse, ters hava akımı
Yakıtlar: Doğal gaz, kömür, petrol, ikincil yakıtlar

ÇİMENTO, ALÇI VE KİREÇ ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ ÖZELLİKLERİ:

  • Yüksek aşınma direnci
  • Elektrostatik enerji boşaltımı
  • Yüksek kimyasal direnç

ÇİMENTO, ALÇI VE KİREÇ ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİ:

Çimento endüstrisindeki üretim süreçlerinin toz toplama işleminde çok geniş bir yelpazede sunulan needlona®-filtre araçları mevcuttur. Filtre araçları kompakt yapıları ve kullanılan destekleyici scrim ile tanımlanır. Çimento endüstrisinde yoğun olarak bulunan tozların filtrasyonu için uygundur. Çimento ve kömür değirmenlerinde, toz özelliğine göre ek bir koruyucu işlem filtre aracının mekanik sağlamlığını arttırmak için uygulanabilir.

Çimento değirmenlerinin tozsuzlaştırılmasında, özellikle öğütme yardımcılarının eklenmesi sırasında, ince liflerden yapılan yüksek ayırma güçlü MPS® filtre malzemelerimiz kaliteyi ve verimliliği artırır.

Kömür değirmenlerinde elektrik yüklerinin boşaltılması için ExCharge®-filtre araçlarının kullanılmasını öneriyoruz. Bu filtre araçları DEKRA EXAM tarafından onaylanmış olup, güvenli olarak elktrostatik yükleri boşaltırlar. Toz toplayıcınızdaki her bir uygulama için, normal çalışma koşullarında, uzun operasonel ömre sahip, size özel üretilmiş filtre araçlarını bulabilrsiniz.

Cam elyaf kumaştan yapılan lamine ePTFE membran ile PM-Tec®-Filtre malzemeleri, ince toz filtrasyonu için uygundur. Altında kullanılan cam elyaf kumaş fiyat ve kullanım süresi arasında ekonomik bir dengeyi temsil ederken, ePTFE-membran en küçük toz parçacıkları yüzeyinde tutar.