Filtre Torbaları
Termal Atık Dönüşüm Tesislerinde

Atık dönüşüm tesislerinin toz toplama ünitelerinin ihtiyaçları çok fazladır. Filtre aracının termal ve kimyasal dayanıklılığının yanı sıra, ayrıştırma performansı da önemlidir. Almanya'daki Ulusal Kirlilik Kontrol Yasası'nın 7. Maddesine göre (17.BlmSchV), 10 mg/Nm³ 'nin altında emisyon değerleri geçerlidir. Bu yasal emisyon limitlerine uygun kimsayal işlem görmüş needlona®-filtre araçları ile kolayca ve güvenle ulaşılabilir.

TİPİK ÇALIŞMA KOŞULLARI:

Sürekli Sıcaklık (°C): 100-220°C
Max. Sıcaklık  (°C): Kullanılan elyaf polimerlerin max. sıcaklığa göre ayarlanması
Toz: Uçan kül, sorpsiyon tozlar
Toz Özellikleri: Serbest uçuşan ve topaklanan tozlar
Toz Kaynağı: Siklon, farklı sorpsiyon süreçleri, ocak ateşlemesi
Zararlı Gazlar: H2O, HCl, HF, NOx, SOx
Temizleme Süreci: Jet Pulse
Yakıtlar: Endüstriyel, belediye ve hastane atıkları, arıtma tesisi çamuru

TERMAL ATIK DÖNÜŞÜM TESİSLERİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARI İÇİN GENEL KOŞULLAR:

  • Yüksek sıcaklığa dayanıklılık
  • Yüksek kimyasal direnç
  • Yüksek filtrasyon performansı

TERMAL ATIK DÖNÜŞÜM TESİSLERİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİ:

Yüksek ısı ve kimyasal dayanıklılıkları sebebiyle Polifenilen Sülfat (PPS), Polyamid (PI), Premium Fibre Blend (PFB)- ve Politetrafloretilen (PTFE) elyaftan yapılan needlona® yüksek performanslı filtre araçları özellikle termal atık dönüşüm tesislerinde kullanıma uygundur.

Bu elyaf türlerinin PTFE-scrim üzerinde başarıları kanıtlanmıştır. PTFE-scrim kullanımı ile çok zor çalışma şartlarında bile filtre aracının dayanıklılığının sürdürülmesi sağlanır.

Baca gazı temizleme işleminde, işlemin özelliklerine göre, CS30® ya da CS31® koruyucu işlemli needlona® yüksek performanslı filtre araçları öneriyoruz. Bu işlem, ayrıştırma etkinliğini dolayısıyla filtre aracının filtrasyon performansını belirgin şekilde arttırır.

Tüm filtre çeşitler MPS®-Filtre malzeme olarak da bulunmaktadır. MPS® filtre malzeme ortamının büyütülmüş filtre alanı tozların oldukça etkili ayrılmasını sağlar.

Needlona®-iğneli keçeden veya cam elyaf kumaştan yapılan PM-Tec®-Filtre malzemeleri özellikle ince toz filtrasyonu için uygundur. Lamine bir ePTFE membran sayesinde, çok ince toz parçacıklar yüzey üzerinde ayrılır. Böylece PM-Tec®-filtre malzemeleri en düşük toz emisyon limit değerlerini gerçekleştirir.