Jack Filter Entstaubungstechnik, BWF Envirotec, Avusturya oluyor

BWF Group, yaklaşık 50 yıllık ortaklık ve yakın işbirliğinin ardından Jack Filter’ın tozsuzlaştırma teknoloji bölümü hisselerinin büyük kısmını 1 Mayıs 2016 itibarıyla devralıyor.

Jack Filter Entstaubungstechnik kurulduğu yıl olan 1947’den günümüze filtre torba alanında Avusturya pazar lideri olmuştur. BWF Envirotec ise, merkezi Offingen’de (Almanya) olmak üzere, Amerika, Çin, Hindistan, Türkiye, Rusya ve İtalya’daki üretim tesisleri ve endüstriyel ağ partnerleri ile birlikte endüstriyel tozsuzlaştırma sektöründe uluslararası boyutta lider tedarikçi konumundadır.

BWF Envirotec, bu birleşme ile birlikte partnerler arasında Ar-Ge, teknoloji ve satış alanında birliktelik yaratarak dünya pazarındaki konumunu genişletmekte, Jack Filter ise gittikçe globalleşen Avusturya pazarında gelecekte de lider rol üstleneceğini vurgulamaktadır. Geçmişe dönüp bakıldığında, partnerler arasında birkaç nesildir süre gelen karşılıklı güven ve saygı üzerine kurulmuş iş birliğini görülmektedir.

BWF Envirotec Group Genel Müdürü Dr. Martin Dunkel, bu birleşmeyi memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Pazara ve müşterilerimize yakın olmamız bizim için esastır. Bizim gibi yenilikçi kaliteyi ve ekonomik olarak uygulanabilen çözümleri temsil eden Jack Filter ile ortaklığımız başladı" dedi.

BWF Envirotec, Avusturya'nın Genel Müdürlük pozisyonuna gelecek isim olan Alexander Gaggl, " İki partner firma da, sürekliliğe önem veren aile şirketleridir. Bu özelliğimiz, müşterileri ve çalışanlarımızla olan iş ilişkilerimize eşit olarak yansıyacaktır. BWF Envirotec ile birlikte, uzun süreli perspektifte, Sattendorf’ta ekibimizi temin etmek bizim için çok önemli" şeklinde görüşlerini bildirdi.
 

BWF Envirotec, Austria:
BWF Jack Filter Entstaubungstechnik GmbH
Üretim ve satış - Sattendorf, Austria
Ossiachersee Straße 40 9520 Sattendorf, Austria
Telephone +43 4248 23200
info@bwf-envirotec.at, www.bwf-envirotec.at
 

Dr. Philipp von Waldenfels (Yönetici Ortak, BWF Group), Dr. Martin Dunkel (Genel Müdür, BWF Envirotec Group), Kurt Gaggl (Genel Müdür, Jack Filter), Karin and Alexander Gaggl (Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür, BWF Envirotec, Austria)

.

BWF Envirotec Hakkında:

BWF Envirotec endüstriyel filtrasyona yönelik filtre malzemesi alanında uluslararası boyutta pazar lideridir. needlona® markalı filtre elemanları, PM-Tec® membranlı ürünlerle birlikte Pyrotex® KE seramik filtre elemanları ürün portföyünde yer almaktadır. BWF Envirotec filtre elemanları, aluminyum, çimento, çelik, enerji santralleri, termal atık bertaraf tesisleri ile birlikte gıda endüstrisi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

1968 başlarında, dünyada ilk defa BWF Envirotec, sentetik iğneli keçeden filtre malzemeleri üretmeye başladı. Şirket merkezi Almanya Offingen'de olup, Almanya, Çin, Amerika, İtalya, Türkiye, Rusya, Hindistan ve Avusturya'da üretim tesisleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra 50'den fazla ülkedeki satış kanalı ile BWF Envirotec, pazar odaklı olmayı, müşteriye özel çözümler ve kapsamlı bir hizmet sunmayı garanti etmektedir.